T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Tarihçemiz Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018


2005 yılında hizmete giren Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Türkiye’nin en büyük ilçesi olan Keçiören ilçesinde hizmet veren Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir Eğitim ve Araştırma hastanesidir.

Unvanımız 2016 Mayıs ayı itibari ile ‘TC. Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi’ olarak değişmiştir.

30.000 metrekare kapalı alana kurulan Hastanemiz modern teknolojisi ve teknik özellikleriyle,  Ankara’nın ve Bakanlığımızın en yeni ve en gözde hastanelerinden birisidir. Teknik özelliklerinin yanı sıra genç, bilimsel ve çalışkan hekim kadrosuyla ve yetişmiş yardımcı sağlık personelleriyle de ön plana çıkmaktadır.

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Acil Tıp, Ağız ve Diş Sağlığı, Aile Hekimliği, Anestezi ve Reanimasyon, Beslenme ve Diyetetik, Beyin Cerrahi, Çocuk Acil, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünoloji ve Alerji, Çocuk Endokrinoloji ve Metabolizma, Çocuk Cerrahi, Çocuk Gastroenteroloji, Çocuk Hematoloji ve Onkoloji, Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Nefroloji, Çocuk Nöroloji, Çocuk Psikiyatri, Dahiliye, Dermatoloji(Cildiye), El Cerrahi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Enfeksiyon, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz, Hematoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kalp ve Damar Cerrahi, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Nefroloji, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Psikiyatri, Radyoloji(Röntgen, BT, MR, Kemik Tarama, Mamografi), Romatoloji, Tıbbi Biyokimya Laboratuvarı, Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Tıbbi Patoloji, Üroloji, Yenidoğan - Sağlam Çocuk, Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi, Genel Yoğun Bakım ve Yenidoğan Yoğun Bakım alanlarında verdiği hizmetle ön plana çıkmaktadır. Hastanemiz, 24 saat Yetişkin ve Çocuk Acil hizmetleriyle bölgemizin önemli bir ihtiyacını karşılamaktadır.

Hastanemiz halkımıza sağlık hizmeti sunumu yanında Acil Tıp, Aile Hekimliği, Anestezi ve Reanimasyon, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, İç Hastalıkları(Dahiliye), Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyoloji, Tıbbi Patoloji ve Üroloji Kliniklerinde Uzman Doktor yetiştirmekte ve bu kapsamda Eğitim ve Araştırma çalışmalarını da sürdürmektedir. Ayrıca Endokrinoloji ve Gastroenteroloji branşlarında üst ihtisas eğitimi de vermektedir.

Hastanemiz 337 doktor ve 746 personel ile hizmet vermektedir. 8 Ameliyathane odası, 3 Yoğun Bakım Ünitesi (Genel Yoğun Bakım Ünitesi, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve Dahili Yoğun Bakım Ünitesi toplam 37 hasta yatağı) mevcuttur.  Patoloji, Radyoloji, Biyokimya ve Mikrobiyoloji laboratuvar dallarında ileri teknolojik uygulamalarla hasta ve numuneler değerlendirilmektedir.

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi teknolojik altyapısı, uzman kadrosu ve modern binasıyla ve sunduğu ileri hizmet kalitesi ile Ankara’da Sağlık Turizminin de öncül hastanelerinden birisi olma yönünde ilerlemektedir.


Paylaş